Reklama

Reklama

Pleszew. Co z budową ronda w rejonie ul. 70 Pułku Piechoty?

Opublikowano: ndz, 25 lip 2021 15:00
Autor:

Pleszew. Co z budową ronda w rejonie ul. 70 Pułku Piechoty? - Zdjęcie główne

Czy w Pleszewie na skrzyżowaniu ulic Lipowej, 70. Pułku Piechoty, Armii Poznań oraz Malińskiej może w końcu powstać rondo?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy na skrzyżowaniu ulic Lipowej, 70. Pułku Piechoty, Armii Poznań oraz Malińskiej może w końcu powstać rondo? Temat powraca co jakiś czas w rozmowach samych mieszkańców. – Rondo tutaj jest po prostu konieczne! – nie mają wątpliwości nasi Czytelnicy. O budowę apelują także radni. Co na to władze?

Reklama

- To skrzyżowanie jest jednym z najdziwniejszych i najniebezpieczniejszych w Pleszewie. Kiedyś równać się z nim mogło tylko to na Słowackiego i Targowej, ale tam w końcu zrobili rondo – komentował już wcześniej na naszych łamach jeden z Czytelników, który wprost apelował o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Lipowej, 70. Pułku Piechoty, Armii Poznań oraz Malińskiej w Pleszewie.

Czy zbudują nowe rondo w Pleszewie?

Przypomnijmy: temat budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Lipowej, 70. Pułku Piechoty, Armii Poznań oraz Malińskiej powraca co jakiś czas na forum publiczne. Mieszkańcy miasta, ale nie tylko, podkreślają, że poruszanie się w tym rejonie jest po prostu momentami niebezpieczne.

– Po pierwsze wyjechanie od strony Kowalewa w stronę centrum, zwłaszcza w godzinach szczytu – graniczy niemal z cudem. Nie lepiej jest od Malińskiej, ale od ul. 70 Pułku Piechoty jest naprawdę niebezpiecznie. Widoczność po prostu jest fatalna, a samo skrzyżowanie jest „krzywe” - przez co jeszcze bardziej sprawa jest utrudniona. Bywają sytuacje, że kierowcy stoją nawet po kilka dobrych minut w miejscu, bo nie idzie wyjechać. A z kolei ci bardziej „narwani” wymuszają pierwszeństwo - co powoduje z kolei różne niebezpiecznie sytuacje – wyliczali już – nie raz i nie dwa – na naszych łamach Czytelnicy.

I dodawali wprost: Rondo tutaj powinno być obecnie priorytetem dla władz.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Mamy Rondo 2020 Roku. Wszyscy radni byli "za"

Czy zbudują nowe rondo w Pleszewie?

Temat opisujemy co jakiś czas. Mieszkańcy dziwią się, że inwestycja nie była realizowana wcześniej – przy okazji przebudowy ul. 70 Pułku Piechoty już dwa lata temu (pod koniec 2019 roku oddano do użytku trasę w kierunku Kowalewa – a prace prowadzone w tym rejonie wchodziły już w obręb wspomnianego skrzyżowania). Sam starosta pleszewski przypominał nam z kolei, że ówczesna inwestycja realizowana była w ramach dofinansowania - z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Zdecydowaliśmy się podzielić prace – oczywiście ze względu na koszty – mówił nam Maciej Wasielewski (przebudowa ul. 70 Pułku piechoty pochłonęła ponad 5 mln zł, dop.red.). 

No dobrze, czy dziś jest więc realna szansa, na budowę nowego ronda w Pleszewie? Teraz temat znów powrócił – za sprawą radnego powiatowego Mirosława Kuberki, który wystosował niedawno stosowną interpelację w tej sprawie.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM, PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA" - JUŻ WE WTOREK 27 LIPCA.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -1

  dk12

  Do 11. O czym Ty piszesz ?

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

   do dk12

   droga 11 idzie na ostrów wiec napisał dobrze. Czytaj uważnie.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -4

  11

  Całą drogę niech zrobią, a do obwodnicy i ten wyjazd na 11. Nie dość, że pod górkę i się oślepia kierowców z przeciwka to jeszcze barierki zamontowane znacznie ograniczają widoczność. Poprawia jak stanie się tragedia?? Czy ten co decydował o tych barierkach i zrobieniu podjazdu to był w ogóle zobaczyć jak wygląda ta krzyżówka?? lub po zamontowaniu barier się pofatygował czy nie przeszkadzają?? Dramat.

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -0

  Adamus

  Zbudują czy nie zbudują? Otóż jest pytanie. Nowa ścieżka rowerowa, która wychodzi koło spomaszu a torów ma być połączona z ulicą 70 PP oraz Wierzbową. Także jest szansa, by budowa ścieżki w górę czyli w kierunku stacji paliw zaowocuje w przebudowę skrzyżowania i to rondo stanie się faktem.